Links

  Literature   Gallery   Technicalia   History   Forum             Home Page

Zmiany w serwisie

Nowe wątki O CZYM SIĘ PISZE NA FORUM Gorące tematy
--[ Forum Kusznicze ]--Ta strona została zrobiona z myślą o dostarczeniu informacji na temat kusz tradycyjnych, nie znajdziecie tu niczego o kuszach podwodnych i pneumatycznych.
Rekomendowana rozdzielczość: 1024x768Staram się aby były tu informacje praktyczne pomocne przy konstruowaniu swoich własnych replik tej pięknej broni.

Witam wszystkich zainteresowanych kuszami i kusznictwem.
Mam nadzieje ze strona ma przejrzystą strukturę - z myślą o zagranicznych gościach nawigacja prowadzona jest w języku angielskim.
Niestety zabawa z kuszami idzie mi lepiej niż HTML nie bawię się wiec żadne ozdóbki i fajerwerki robię wszystko prosto i mało elegancko. Jeżeli ktoś ma ochotę mi pomoc przy edycji serdecznie zapraszam do współpracy.
Od paru lat zbieram literaturę i mam kilka trudno dostępnych pozycji, staram się tu zamieszczać jak najobszerniejsze ich fragmenty.

Tu obok możesz zapisać się na listę mailingową, dzięki niej otrzymasz informacje o serwisie. Nowe artykuły, podstrony, rysunki itp.

Polecam tez udział w sondach - chciałbym żeby ta strona była jak najbardziej przydatna więc każda informacja zwrotna jest mile widziana.

A i jestem dyslektykiem - stąd te błędy

Miłego czytania i oglądania

Możesz też do mnie napisać


Subskrybuj info o serwisie:
Średniowieczne kusze.

Twój email

dodaj usuń

dowiedz się więcej >> 
 

 

WYNIKI ANKIETY

W ankiecie wzięło udział 118 osób i naprawdę jestem pod wrażeniem. Na początku nie myślałem nawet że tylu ludzi w Polsce interesuje się kuszami. Strona trochę będzie powstawała wolniej niż zakładałem bo jak się okazało nie lubicie angielskiego. Skupię się na technice i na konkretnych moich rozwiązaniach zgodnie z waszymi oczekiwaniami.
Teraz jest już dostępna następna ankieta, sadze że również jak poprzednia pozwoli na lepsze dostosowanie zawartości strony do waszych oczekiwań.

 Większe zainteresowanie tą ankieta 218 głosów pokrywa się tez ze wzrostem ilości odwiedzin całego serwisu.
Wyniki ankiety świadczą o generalnie wielkim zainteresowaniu współczesna technologia kuszniczą. Co ciekawe nie za bardzo znam się na tej tematyce, ale szybko lukę zapełniło forum dyskusyjne gdzie wiele się o tym pisze. Stricte średniowiecznym okresem rozwoju kusz interesuje się mniej niż 40% odwiedzających ta stronę ale to do nich właśnie skierowane jest ponad 90% zawartości merytorycznej serwisu. Cieszy mnie tez zainteresowanie antycznym okresem kusznictwa, planuje dodać tekst o broni miotającej właśnie w tym okresie.

 

8 listopadaa 2004 - Do działu Gallery dodałem zdjęcia kusz zrobionych przez Wojtażara i Flaence'a

28 października 2004 - Do działu Literature dodałem fajną bibliografię polskich pozycji, zebraną przez Nadworną (wielkie dzięki)

25 października 2004 - Do działu Gallery dodałem zdjęcia kuszy zrobionej przez Makiego

9 sierpnia 2004 - Do działu Gallery dodałem zdjęcia kuszy zrobionej przez Marcusa

30 marca 2004 - Do działu Technicalia dodałem schemat Antaby XIV-wiecznej oraz tekst o maszynach neurobalistycznych w starożytności

7 stycznia 2004 - Do działu Gallery dodałem zdjęcia kuszy robionej przez Ballistariusa

30 grudnia 2003 - nowe linki oraz dodałem dział Pełna bibliografia zawierający ponad 300 pozycji o kuszach i kusznictwie.

17 listopada 2003 -zgodnie z wolą 52 osób powstało Forum Duskusyjne.

30 października 2003 - Zmiana wyglądu tej strony. Dodałem też dział Typy kusz zawierający rysunki i schematy budowy kuszy zachodnio- i środkowoeuropejskiej

22 października 2003 - Dodałem dział Muzeum Wojska Polskiego zawierający moje zdjęcia kusz tam prezentowanych. Pojawiły się też krótkie opisy książek w dziale literatura.

19 sierpnia 2003 - Dodałem dział Trawienie Metalu zawierający artykuł o dekoracjach trawionych na przykładzie Craneqiun'u. Doszedł takze doskonały tekst "Genealogia Kuszy" będący opisem rozwoju historycznego tej broni.

14 sierpnia 2003 - Dodałem dział History obejmujący generalnie zagadnienia dotyczące historii kuszy. Na razie jest tylko oś czasowa, ale jak mówią politycy "sprawa jest rozwojowa”.

10 sierpnia 2003 - Dodałem dział Zamek do XVw obejmujący ewolucje tej części kuszy w średniowieczu

7 Sierpnia 2003 Dodałem stronę o systemie naciągu Goat's Foot czyli koziej nogi, jest po angielsku i coraz więcej tego języka będzie się pojawiać bo kusznicza literatura polska jest dość skąpa

Sierpień 2003 - Dodałem listę subskrypcyjną

Koniec lipca 2003 - W Technicalia Dodałem dział o machinach oblężniczych i kuszach wałowych oraz o ciekawym systemie naciągu kuszy - Cranequin (lewar kołowy)

Lipiec 2003 dodałem dział Technicalia z opisem kusz z Wernera. Nosze się z zamiarem zeskanowania 30 stron z dokładnie zwymiarowaną kuszą z Payne-Galleway'a - ale mnie to na razie przerasta!

Grudzień 2002 dodana galeria ze zdjęciami kuszy

Styczeń 2002 powstanie strony - Działy: Links, Literatura

 

 

 

 

Back to main page